Рос. Укр.
Мережа магазинів ВОЛЬТ » Статті » Технічні статті » Так не повинно бути (частина 2)
Так не повинно бути (частина 2)
Дата: 19-06-2013, 21:06

У минулій статті (Перейти до статті Так не повинно бути (частина 1)) було розглянуто проблеми повітряних ліній електропередач, що "прикрашають" місто Житомир, сьогодні мова піде про розетки.

Нещодавно один клієнт поскаржився на неприємний запах горілої проводки у його спальні. Джерелом цього запаху він вважав проводку, що прокладена у стінах. Електрика це відповідальна і часто небезпечна справа, тому ми вирішили допомогти нашому клієнту. Як виявилось у ході розмови, ремонт і електромонтажні роботи (хоча чи можна їх так називати ще спробуємо з’ясувати) були виконані ще у 2005 році. З того часу інколи у кімнаті виникав їдкий запах горілого пластику та клею. Ніхто не міг виявити що є його джерелом. Проблема полягала в тому, що при ремонті не була замінена електропроводка у квартирі, а електромонтажні роботи виконувались не спеціалістами.

Після огляду кімнати виявилось, що штепсельні вилки підключені до однієї розетки, розташованої за диваном, дуже нагріваються при роботі. Розібравши розетку ми побачили таку картину…

www.volt.zt.ua, сгорела розетка

Сгорела розетка, www.volt.zt.ua

сгорела проводка, сгорела розетка, www.volt.zt.ua

До розетки підключено два алюмінієвих проводи, один підключений від розподільчої коробки, а інший живить ванну кімнату від цієї ж розетки. У ВАННІЙ КІМНАТІ ВСТАНОВЛЕНО БОЙЛЕР!!! Звичайно клеми розетки не призначені для таких електричних навантажень. Недотиснутий один з проводів мав поганий електричний контакт і при протіканні струму сильно розігрівався. Ця розетка знаходилась біля дивану і дуже пощастило, що вона не стала причиною пожежі.

Як довелось вийти з ситуації (клієнт не бажав вести живлення ванної кімнати окремо, бо при цьому доведеться знімати частину обоїв, виконувати штроби, робити отвори у стінах):

  1. Відновлюємо ізоляцію провідників. Оскільки запасу проводу немає і його неможна витягнути із стіни (провід вмуровано) то для ізоляції провідників використано термоусаджувальну трубку. Якби від даної розетки йшло живлення малопотужного приладу (наприклад однієї лампи потужністю 60 Вт), то можна було б зробити таке підключення, як показано на фото нижче. Оскільки ми бажаємо залишити підключеним бойлер, то потрібно реалізувати з'єднання, при якому через клеми розетки не буде протікати струм бойлера.термоусадка, механизм розетки, термоусаживаемая трубка, www.volt.zt.ua
  2. Використовуємо клеми Wago. Цей чудовий засіб покликаний вирішити нашу проблему. Завдяки клемам Wago струм, що живить бойлер не буде протікати через клеми розетки. З'єднання клеми пружнє і довго зберігає хороший електричний контакт. Тобто клеми Wago не потребують післямонтажного обслуговування. Клеми серії 2273 мають дуже малий розмір і розроблені для використання з алюмінієвими провідниками. Їх корпус заповнено спеціальною пастою для зменешення окислення провідника у місці контакту при експлуатації клеми.Клемы wago, Клеми wago, установка розетки, как установить розетку, www.volt.zt.ua
  3. Встановлюємо якісну розетку. Наприклад: Schneider Electric серія anya.розетка, установка розетки, как установить розетку, как собрать розетку, Schneider Electric, anya
  4. Збираємо усе це разом та перевіряємо якість з’єднань.

Запрошуємо до перегляду відеоролика:

Висновки:

  1. Електрика це один з основних видів робіт які повинні бути виконані на етапі капітального ремонту.
  2. Довіряйте такі відповідальні роботи професіоналам. Правила, якими вони користуються при монтажі, забезпечують надійну та тривалу роботу ваших електроприладів.
  3. Не економте також на матеріалах. Хороші розетки не втратять своїх контактних властивостей навіть після багатьох років експлуатації. Проводку у будинку краще робити мідною.

Велещук Дмитро (співробітник мережі магазинів Вольт)Переглядів: 3111
Категорія: Статті » Технічні статті

Так не повинно бути (частина 2)