Рос. Укр.

Коли Вам знадобиться:

-  зібрати розподільчий щит;

-  замінити стару пробку на автоматичний вимикач;

-  встановити новий автоматичний вимикач або пристрій захисного відключення (рос. УЗО) для нового електроприладу у вашому домі,

ми пропонуємо Вам якісну автоматику виробництва концерну Hager.

 

Принцип роботи автоматичного вимикача:

 

Принцип роботи пристрою захисного відключення:

Порівняння пристроїв захисного відключення різних виробників:

 

Рекомендації при виробі автоматичного вимикача:

1. Номінальний струм автоматичного вимикача.

  Номінальльний струм автоматичного вимикача обирається виходячи з перерізу кабеля (автоматичні вимикачі призначені для захисту провідників, а не навантаження). Переріз кабеля обирається виходячи з потужності навантаження. Знизу приведена таблиця для підбору автоматичного вимикача за перерізом проводу.

Для мідного кабеля

(для алюмінієвого кабеля номінал автомата потрібно зменшити приблизно на 30%)

Площа перерізу кабеля, мм2

Ном. струм автомата, А

Площа перерізу кабеля, мм2

Ном. струм автомата, А

0,75

6

4

32-40

1

10

6

40-50

1,5

16

10

63-80

2,5

20-25

16

80-100

 Пам’ятайте, що основне признечення автоматичних вимикачів не пропускати по провідниках струмів які будуть руйнувати провід (особливо прокладений у стіні!).

 

2. Характеристика розчіплення.

  Практично все обладнання при увімкненні (пуску) споживає у декілька разів більший струм (пусковий струм) ніж під час постійної роботи. Лампи розжарювання споживають у момент включення у 3-4 рази більший струм, ніж під час роботи. Найбільші пускові струми у електродвигунів – у 8 -12 разів більші номіналу. Тривалість протікання пускових струмів (перехідний процес) триває від декількох доль секунди до декількох секунд. Таким чином автоматичний вимикач повинен пропускати через себе пускові струми і не вимикатись при короткочасному протіканні таких струмів. Короткочасні пускові струми не руйнують кабель бо він не встигає нагрітись.

 Автомат з характеристикою розчіплення «В» пропускає короткочасний пусковий струм у 3-5 разів більше номінального. Автомат з характеристикою «С» пропускає пусковий струм який 5-10 кратний до номінального струму автоматичного вимикача. Характеристика «D» аналогічно: 10-20 номінальних струмів. (Нагадаємо, що при виборі площі перерізу кабеля не потрібно брати запас на пускові струми так як вони не руйнують кабель).

 

3. Селективність.

  Якщо ви докупаєте один автоматичний вимикач для нового електроприладу у вашому домі, або встановлюєте один автоматичний вимикач після іншого то для коректної їх роботи повинне виконуватись правило: від лічильника електричної енергії до навантаження номінал автоматичних вимикачів повинен зменшуватись. При дотримання такого правила при короткому замиканні буде вимикатись найближчий до навантаження автоматичний вимикач, а не увесь дім чи квартира. Якщо ж номінали автоматичних вимикачів однакові (наприклад однакова площа перерізу провідника) то до навантаження повинен змінюватись клас автомата: «D», «C», «B». Також пам’ятайте що селективності практично неможливо досягти при використанні автоматів різних виробників. Саме тому рекомендуємо використовувати усю автоматику у вашому домі одного виробника.

 

4. Відключаюча здатність (струм короткого замикання).

  При короткому замиканні струми у сотні разів перевищують номінал автомата і у деяких випадках можуть досягати до 10 тисяч Ампер. Саме тому коротке замикання – одна з основних причин виникнення пожежі. При таких великих струмах контакти автоматичного вимикача притягаються один до одного як у електромагніті, і для того щоб їх розчепити необхідне значне зусилля. Це явище називається «залипанням» контактів. Таким чином, чим більш високі струми короткого замикання може розірвати автомат – тим він надійніший і, відповідно, дорожчий.

У  побутових електромережах струми короткого замикання, зазвичай, в межах 1000 А і рідко досягають 3000 А. Стандартно випускаються автомати на струми 3000 А, 4500 А, 6000 А та 10000 А. Рекомендуємо у побутову електромережу встановлювати автоматику на 4500 А. Відключаюча здатність автоматичного вимикача написана на його корпусі всередині прямокутника.

 

 

Переваги автоматики Hager:

 

На корпусі автоматичних вимикачів Hager є багато позначок. Якщо усі їх розшифрувати то виявиться, що продукція відповідає наступним стандартам якості:

DIN – Німецький промисловий стандарт;

VDE – Технічні правила Спілки німецьких електриків;

EN – Європейський стандарт;

IEC – Міжнародна електротехнічна комісія.Автоматика

 

Відмінність між автоматичними вимикачами Hager та китайськими (наприклад ИЭК) починається з маси виробу:

Маса автомата Hager MC116A (С16) становить 105 грам.

Маса автомата ИЭК ВА47-29М (С16) становить 97 грам.

Ця невелика різниця у масі пов’язана з суттєвою різницею у якості виробів.

Автоматика

Ще більш простим тестом на якість є наступний:

закрутіть контактні групи дешевого автомата та автомата Hager чи General Electric гвинтами до упору, так щоб при вібрації вони не тряслись. Потрясіть по черзі дешевий автомат та якісні автомати. Ви побачите що дешеві автомати більш схожі на музичний інструмент ніж на електротехнічний пристрій. Це свідчення того, що точність встановлення деталей у дешевих автоматів низька. Як наслідок є висока ймовірність їх відмови. З власного досвіду скажемо, що нам у магазині Вольт доводилось двічі знімати з вітрини непрацюючий (з заводу!) автоматичний вимикач дешевого класу (автоматичні вимикачі були відіслані постачальнику).

 

Про контактну групу (важлива частина автоматичного вимикача!):


Автоматика

  1. Контактна група автомата Hager - це дві мідні (для хорошого контакту з провідником) деталі одна з яких залужена.
  2. Сплав контактної групи дешевих автоматів знають хіба що виробники. Якість різьби у гвинті такої контактної групи залишає бажати кращого і недосвідчений електрик може зірвати різьбу. Тоді місце контакту буде суттєво грітись і навіть може призвести до виходу автомата з ладу. Якщо сильно нагріти корпус автомата Hager то він деформується, але не потече. Якщо ж до такої температури розігріти корпус дешевого автомата він просто потече і  уся автоматика, що стоїть у щиті під ним буде потребувати заміни!
  3. На рухомій деталі контактної групи автоматичного вимикача Hager міститься пластиковий ковпачок який при експлуатації не допускає доступу до оголених струмопровідних частин виробу. Також у проміжок який утворюється після зажиму проводу не будуть потрапляти частини будматеріалів. Це особливо важливо якщо щит внутрішньої установки, коли важко уникнути потрапляння пилу при монтажі. Виробники дешевої автоматики цього не передбачають і у цьому проміжку можуть накопичуватись пил і частини будматеріалів які у подальшому можуть погіршувати якість контакту у клемі.

Фіксатор для DIN-рейки у автоматів Hager металевий з поворотною пружиною.

Гільзи у корпусі розташовані ближче до периметру корпусу і контактних груп. Завдяки такому розташуванню гільз корпус має значну міцність і не деформується при закручуванні гвинтів у контактній групі.

Камера гасіння дуги складається з 13 пластин. У дешевих автоматів кількість пластин становить 9 шт. Кількість пластин впливає на якість електричного контакту. Чим більше пластин, тим краще камера гасіння дуги відгалужує іскри при розриві контакту. При цьому місце контакту не іскрить і не втрачає провідникових властивостей. У якісних автоматичних вимикачах рухомий контакт, всередині автомата, залужений, що покращує провідність у місці контакту.

Штамп на корпусі автоматичного вимикача Hager свідчить про тестування даного виробу на заводі виробнику.

Корпус автоматичних вимикачів Hager виготовлено з пластику який не підтримує горіння

 

Висновок:

Дешеву автоматику  китайського виробництва краще не використовувати на струми більше 16А і електричні кола які довгий час будуть без нагляду. Якщо все ж бюджет обмежений то краще використовуйте дешеву автоматику як вимикачі та розгалужувачі.

Усі перелічені переваги автоматики Hager зберігаються і для контакторів, пристроїв захисного відключення, реле, диференціальних автоматів, таймерів та іншої продукції цього виробника.

 

Коротко про виробника:

Історія компанії Hager, яка охоплює новаторські досягнення у області розподілення електричної енергії, почалась більше 50 років тому. Сьогодні фірма Hager – розробник та виробник зі світовим ім’ям. Сфери діяльності: модульні прилади захисту (низьковольтна автоматика), сигналізації, дистанційне керування, вимірювання. Hager налічує більше 8000 чоловік персоналу у більш ніж 40 пунктах по усьому світі.

 

Основна концепція компанії Hager: «першокласна якість та інновації»